70UP751C, UP751C, UHD Signage, 4K UHD Smart TV - LG Commercial TV
Attribute:
SKU : 70UP751C / EOL
Share
DISPLAY
  • Type : 4K UHD
  • Inch : 70"
  • Resolution : 3,840 X 2,160 (UHD)
  • Broadcasting System : DVB-T2
AUDIO
  • Audio Output : 20 W (10 W per Channel)
  • Speaker System : 2.0 ch
  • AI Sound / Pro : AI Sound
  • Clear Voice : Yes
  • Bluetooth Surround Ready : Yes (Required Bluetooth)
  • LG Sound Sync : Yes (Required Bluetooth)
BROADCASTING SYSTEM
  • Digital TV Reception (Terrestrial, Cable, Satellite) : DVB-T2
  • Analog TV Reception : Yes
SMART FEATURE
POWER & GREEN
  • Power Supply : AC 100-240 V ~, 50/60 Hz (Differ by Region)
  • Standby Power Consumption : Under 0.5 W
  • Power Consumption (Max, W) : 240W / 195W / 160W / 110W