98TR3DK-BM LG 98" A New Level of Classroom with LG CreateBoard Digital Signage Information Display
Attribute:
SKU : 98TR3DK-BM
Brand : LG
Share
PANEL
Screen Size : 98"
Panel Technology : IPS
Back Light Type : Direct
Aspect Ratio : 16:9
Native Resolution : 3840x2160 (UHD)
Refresh Rate : 60Hz
Contrast Ratio : 1200:1
Dynamic CR : 3000:1
Color gamut : NTSC 72%
Viewing Angle(H x V) : 178°(H/V)
Color Depth : 1.07B(10bit)
Response Time : 8ms
Surface Treatment(Haze) : 25%
Life time : 50,000hrs (L30)
Operation Hours (Hours/Day) : 16/7
Portrait / Landscape : No / Yes
CONNECTIVITY(JACK INTERFACE)
Output : DP Out (HDMI Out), Audio Out (1, Optical 1(SPDIF)), Touch USB (2), RJ45(LAN)
KEY FEATURE
HW : Internal Memory (64GB), Built-in Wi-Fi (Slot type), Auto Brightness sensor, Power Indicator
POWER CONSUMPTION
Typ. : 395W
Max. : 610W
BTU (British Thermal Unit) : 1348 BTU/Hr(Typ.), 2081 BTU/Hr(Max)
DPM : ≤0.5W
Power off : ≤0.5W