98UM3DG-H LG 98" LG UHD Large Screen Signage Digital Signage Information Display
Attribute:
SKU : 98UM3DG-H
Brand : LG
Share
PANEL
Screen Size : 98
Panel Technology : IPS
Native Resolution : 3840 x 2160 (UHD)
Brightness : 350nit (Typ.)
Contrast Ratio : 1,100:1
Dynamic CR : 1,000,000:1
Color gamut : BT709 95%
Viewing Angle(H x V) : 178x178
Color Depth : 10bib, 1.07Billion colors
Response Time : 8ms (G to G)
Surface Treatment(Haze) : 28%
Operation Hours (Hours/Day) : 24/7
Portrait / Landscape : Yes / Yes
CONNECTIVITY
Input : HDMI (3, HDCP2.2/1.4), RS232C IN (1, 4pin Phone-jack), RJ45(LAN), IR IN, USB2.0 Type A
Output : Audio Out, RS232C OUT (1, 4pin Phone-jack)
MECHANICAL SPECIFICATION
Bezel Color : Black
Bezel Width : Even bezel : 14.3mm
Weight (Head) : 49.0Kg
Monitor Dimension(W x H x D) : 1926.2 x 1097.2 x 60.6mm (without Handle and LG Logo)