43LT340C, LT340C Series, Essential Commercial TV with Multiple Use
คุณสมบัติสินค้า:
SKU : 43LT340C
หมวดหมู่ : Commercial Display Hospitality Commercial TV
แบรนด์ : LG
Share
KEY FEATURE
  • Quick Menu
  • Hotel Mode
  • USB Cloning
  • WOL (Wake on LAN)
  • SNMP
  • Crestron Connected® (Network Based Control)
DISPLAY
  • Inch : 43"
  • Resolution : 1,920 X 1,080 (FHD)
  • Backlight Unit Type : Direct
  • Brightness (cd/m²) : 400
VIDEO
  • HDR / HDR Dolby Vision : - / -
AUDIO
  • Audio Output : 10W + 10W
  • Speaker System : 2.0 ch
BROADCASTING SYSTEM
  • Digital : • (DVB-T2 / C)
FEATURE
JACK INTERFACE
  • Set Side : Headphone Out, HDMI In (1.4), USB (2.0), CI Slot
  • Set Rear : HDMI In (1.4), USB, RF In, AV In (Phone Jack Type), Digital Audio Out (Phone Jack Type), RGB In, RS-232C (Control & Service), RJ45 (SNMP & MHEG), External Speaker Out (Spk-out 1, 4W (Stereo, R: 2.0W, L: 2.0W, 8Ω))
DIMENSION (Unit: mm)
  • Vesa : 200 × 200 mm
  • W x H x D / weight (with stand) : 977 x 615 x 187 / 8.1 kg
  • W x H x D / weight (w/o stand) : 977 x 575 x 71.7 (80.8) / 8.0 kg
  • W x H x D / Weight (Shipping) : 1,060 x 660 x 152 / 10.5 kg
POWER (Unit : Watts)
  • Voltage, Hz : 100 ~ 240V, 50/60Hz