65US660H, US660H Series - Commercial TV
Attribute:
SKU : 65US660H / EOL
Brand : LG
Share
KEY FEATURE
  • Pro:Centric Hotel Management Solution
  • Voice Recognition
  • Quick Menu
DISPLAY
  • Inch : 65"
  • Resolution : 3,840 X 2,160 (UHD)
  • NanoCell : No
  • HDR 10 Pro / HDR Dolby Vision / HLG : Yes / No / Yes
AUDIO
  • Audio Output : 10W + 10W
  • Speaker System : 2.0 ch
  • DOLBY ATMOS : No
  • LG Sound Sync : Yes (Required Bluetooth)
BROADCASTING SYSTEM
  • Digital (Terrestrial, Cable, Satellite) : DVB - T2 / C
  • Analog (NTSC / SECAM / PAL) : PAL / SECAM
HOSPITALITY SOLUTION
  • Solution Type : Pro:Centric (Smart, Direct, V), Quick Menu 4.0
  • DRM (Verimatrix, SECURE MEDIA) : No
FEATURE
JACK INTERFACE
  • Set Side : HDMI In (2.0), USB 2 (2.0), CI Slot
  • Set Rear : HDMI In 2 (HDCP, 2.0), Headphone Out, RF In, Digital Audio Out (Optical), RS-232C (D-Sub 9 Pin), Clock Interface (RJ12), RJ45 2 (Ethernet, Aux), External Speaker Out (3.5 mm Phone Jack) 2 (Spk-out 1, 4 W (Stereo, R: 2.0 W, L: 2.0 W, 8Ω) Vol. Control 1))
DIMENSION
  • VESA Compatible : 300 × 300 mm
  • W x H x D / weight (with stand) : 1,463 × 914 × 269 mm / 21.6 kg
  • W x H x D / weight (without stand) : 1,463 × 850 × 87.8 mm / 21.3 kg
  • W x H x D / weight (Shipping) : 1,600 × 970 × 190 mm / 28.4 kg
POWER
  • Power Supply (Voltage, Hz) : AC 100~240V, 50/60Hz
  • Power Consumption (Typ. / Max.) : 165 W / 191 W
  • Standby Power Consumption : 0.5 W Under