LB20-PC40-4L BOSCH Cabinet speaker 4" 8 Ohm white pair / Sound System for Ballroom & Seminar Hall / Meeting room & Conference Room
คุณสมบัติสินค้า:
SKU : LB20-PC40-4L
หมวดหมู่ : Sound PA Audio Speakers
แบรนด์ : BOSCH
Share
Product No.: F.01U.331.729
 Key Features
  • Innovative mount system is included for quick, simple, and reliable installations
  • Carefully engineered for outdoor environments (IP54), without compromising performance
  • Long throw 4" (102 mm) woofer housed in a fire rated ABS plastic enclosure for extended LF performance down to 75 Hz
  • 40 W power handling provides for 103 dB maximum SPL (109 dB peak)