คุณสมบัติสินค้า:
SKU : F-1000WTWP
หมวดหมู่ : Sound PA Audio Speakers
แบรนด์ : TOA
Share
NameWide-dispersion Speaker System
ModelF-1000WTWP
EnclosureBass-reflex type
Rated Input15 W
Rated Impedance100 V line: 670 Ω (15 W), 2 kΩ (5 W), 3.3 kΩ (3 W), 10 kΩ (1 W)
70 V line: 330 Ω (15 W), 670 Ω (7.5 W), 2 kΩ (2.5 W), 3.3 kΩ (1.5 W), 10 kΩ (0.5 W
Sensitivity87 dB (1 W, 1 m) at installation in 1/2 free sound field
Frequency Response85 Hz - 20 kHz, -10 dB at installation in 1/2 free sound field
Crossover Frequency5 kHz
Directivity AngleHorizontal: 90゜, Vertical: 90゜
Speaker ComponentLow frequency: 10 cm (4") cone-type High frequency: Balanced dome tweeter
Input TerminalPush-in terminal
Water ProtectionIPX4
Operating Temperature-10 ℃ to +50 ℃ (14 ゜F to 122 ゜F)
FinishEnclosure: HIPS, white
Punched net: Surface-treated steel plate, white, anticorrosive paint
Joint bracket, wall bracket: Stainless steel
Speaker bracket: Die-cast aluminum, white, paint
Dimensions130 (W) × 202 (H) × 131 (D) mm (5.12" × 7.95" × 5.16")