cSKU : F-1000BTWP
หมวดหมู่ : Sound PA ,  Audio Speakers ,
แบรนด์ : TOA
Share
| Name | Wide-dispersion Speaker System |
| Model | F-1000BTWP |
| Enclosure | Bass-reflex type |
| Rated Input | 15 W |
| Rated Impedance | 100 V line: 670 Ω (15 W), 2 kΩ (5 W), 3.3 kΩ (3 W), 10 kΩ (1 W) 70 V line: 330 Ω (15 W), 670 Ω (7.5 W), 2 kΩ (2.5 W), 3.3 kΩ (1.5 W), 10 kΩ (0.5 W) |
| Sensitivity | 87 dB (1 W, 1 m) at installation in 1/2 free sound field |
| Frequency Response | 85 Hz - 20 kHz, -10 dB at installation in 1/2 free sound field |
| Crossover Frequency | 5 kHz |
| Directivity Angle | Horizontal: 110゜, Vertical: 100゜ |
| Speaker Component | Low frequency: 10 cm (4") cone-type High frequency: Balanced dome tweeter |
| Input Terminal | Push-in terminal |
| Water Protection | IPX4 |
| Operating Temperature | -10 to +50 (14 ゜F to 122 ゜F) |
| Dimensions | 130 (W) × 202 (H) × 131 (D) mm (5.12" × 7.95" × 5.16") |