ACE 49FST350 Floor Standing Digital Signage Brightness 350m Screen size 16:9
Attribute:
SKU : ACE 49FST350
Categories : ACE
Brand : ACE
Share
Items
49-inch floor standing digital signage
LCD screen
Screen size : 49"   16:9
Resolution : 1920*1080/3840*2160
Color : 16.7M
Brightness : ≥300cd/㎡
Contrast ratio : 1200:1
Response time : 8ms
Viewing angle : 178°(H)/178°(V)
Display area : 1073.78 (H) x 604 (V)  mm
Backlight : LED
Power requirements
Power requirements : AC 110-240V, 50/60HZ
Standby power : ≤ 1 W
Power consumption : ≤ 100W
Supported format
Video : H.264, VP8, MAV, WMV, AVS, H.263, MPEG4, etc.
Audio : MP3,WMA,WAV, APE, FLAC, AAC, OGG,M4A,3GPP
Product Size
Machine : 1856.5*684*30.6mm
Packaging cartons : 1900*805*160mm