PLE-2MA120-EU BOSCH Priority mixer amplifier, 2-zone, 120W / Sound System for Ballroom & Seminar Hall / Meeting room & Conference Room
Attribute:
SKU : PLE-2MA120-EU
Categories : Sound PA
Brand : BOSCH
Share
Product No.: F.01U.066.847
 Key Features
  • 6 microphone/line inputs plus 3 music source inputs
  • 100 V, telephone and a call station input with priority & VOX
  • 2 zones and announcement only output
  • Voice activated emergency override
  • High output power 120 Watts
  • 2-tone chime built in (7 more chimes optional with call station)
  • Outputs for line out, music only out and insert point
  • 24 V backup input with built in 24 V charger