75UM767H LG 75" 4K UHD TV with Pro:Centric
Attribute:
SKU : Model : 75UM767H
Categories : HospitalityTV
Brand : LG
Share
Key Feature
Category   Pro:Centric Smart
Resolution : 3,840 x 2,160 (4K UHD)
Pro:Centric Cloud
Pro:Centric Direct
Pro:Idiom
Design
Tool Name : UR90
Front Color : Dark Iron Gray
Stand Type : 1 pole (Swivel)
Display
Inch : 75"
Brightness : 420 nit
Video
AI Picture Pro : Yes
HDR 10 Pro / HDR HLG : Yes / Yes
Game Optimizer : Yes
Smart Feature
webOS23, Web Browser, Magic Remote Compatibility (Ready), Multi View, AOD, Mood Display, Gallery Mode, Wi-Fi, Bluetooth, SoftAP, Screen Share DIAL, Bluetooth Audio Playback, HDMI-ARC (HDMI 2), Voice Recognition (Standalone/Solution), IoT, Anti-theft System (Kensington Lock, Credenza/Security Screw Hole (55"/50"/43" : Need Stand), Lock Down Plate (for Easy Installing) (55"/50"/43" : Need Stand)